شیرهای یک طرفه (Non-Return Valves)

- شیرهای یک طرفه(Non-Return Valves)

شیرهای یک طرفه نازلی :

شیرهای یک طرفه نازلی شرکت ارهارد دارای عکس العمل سریع ، بسته شدن در مدت کوتاه ، افت فشار بسیار کم ، ابعاد کوچک ، وزن کم ، عمر زیاد ، ضد خوردگی ، مناسب برای سرعت ها و فشارهای بالاست . قابل اطمینان است و ضربه قوچ را به حداقل می رساند . کاربرد آن عام بوده ، قابل تنظیم برای هر شرایطی است و در هر حالت ( عمودی ، افقی ) قابل نصب می باشد .

افت فشار پائین آن از نظر مصرف انرژی سالیانه مبالغ قابل ملاحظه ای  صرفه جوئی در بردارد .  این شیر در قطر 80 تا 600 میلیمتر تولید می گردد .

شیر یک طرفه نازلی همراه با کنارگذر در قطر 350 تا 800 میلیمتر تولید می گردد و ابعاد این مجموعه بسیار کم و برای فشار کاری 10 بار طراحی شده است .

شیر یک طرفه مدل دیسکی:

این نوع شیر یک طرفه دارای دیسکی است که لولا شده      به صورت آزاد حرکتی دورانی دارد . این شیر برای آب ، فاضلاب و هوا کاربرد دارد ومی تواند به صورت عمودی یا افقی نصب گردد . این محصول در صورت درخواست می تواند همراه با کنار گذر عرضه گردد . به علاوه می تواند از یک طرف و یا هر دو طرف مجهز به اهرم و وزنه گردد . فشارها عموما” 10 یا 16 بار و در قطر 50 تا 300 میلیمتر تولید  می شود  .

شیر یک طرفه مدل دیسکی با اهرم و وزنه :

این شیر یک طرفه در مواردی کاربرد دارد که شیر می بایست با تاخیر بسته شود . اهرم و وزنه وسیله ای است که این زمان تاخیر را کنترل می نماید . همین شیر می تواند با محرک هیدرولیکی مجهز شود و از ضربه دیسک هنگام بسته شدن شیر جلوگیری نماید .

از موارد مهم کاربرد شیر یک طرفه دیسکی می توان از  خطوط لوله شیب دار و طولانی که دارای جریان تاخیری قابل ملاحظه هستند و یا شرایطی که جریان با سرعت  معکوس شده و ضربه قوچ محتمل است ، یاد نمود .

 

شیرهای یک طرفه(Non-return)